Blacksmith: Difference between revisions
Jump to navigation
m (→Crafted Items) |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
[[Category:Crafting]] | [[Category:Crafting]] | ||
==Recipes== | ==Recipes== | ||
{| border="1px" cellpadding="2px" cellspacing="0" width="590px" | {| border="1px" cellpadding="2px" cellspacing="0" width="590px" align="center" style="text-align:center;" class="sticky_header" | ||
!Name | !rowspan="1" | Name | ||
!Materials | !rowspan="1" | Materials | ||
!Output | !rowspan="1" | Output | ||
! | !rowspan="1" | [[File:Crafting_gold.png|link=]] Gold | ||
!rowspan="1" | [[File:Crafting_green.png|link=]] Green | |||
!rowspan="1" | [[File:Crafting_grey.png|link=]] Grey | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20040}} | ||
| | |{{ItemBorder|790|790|1}}{{ItemBorder|747|747|1}} | ||
| | |{{Item 1859}} | ||
|0 | |0 | ||
|50 | |||
|100 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20041}} | ||
| | |{{ItemBorder|790|790|1}}{{ItemBorder|711|711|1}} | ||
| | |{{Item 1899}} | ||
|0 | |0 | ||
|50 | |||
|100 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20042}} | ||
| | |{{ItemBorder|747|747|1}}{{ItemBorder|1899|1899|1}}{{ItemBorder|716|716|1}} | ||
| | |{{Item 1858}} | ||
|0 | |0 | ||
|50 | |||
|100 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20082}} | ||
| | |{{ItemBorder|716|716|1}}{{ItemBorder|704|704|2}} | ||
| | |{{Item 1938}} | ||
|0 | |0 | ||
|50 | |||
|100 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20090}} | ||
| | |{{ItemBorder|721|721|1}} | ||
| | |{{Item 1947}} | ||
|0 | |0 | ||
|5 | |||
|10 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20091}} | ||
| | |{{ItemBorder|1947|1947|1}} | ||
| | |{{Item 1948}} | ||
|10 | |10 | ||
|15 | |||
|20 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20092}} | ||
| | |{{ItemBorder|1948|1948|1}}{{ItemBorder|707|707|1}} | ||
| | |{{Item 1949}} | ||
|20 | |20 | ||
|30 | |||
|40 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20043}} | ||
| | |{{ItemBorder|704|704|3}}{{ItemBorder|712|712|1}}{{ItemBorder|1858|1858|1}} | ||
| | |{{Item 1900}} | ||
|50 | |50 | ||
|75 | |||
|100 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20044}} | ||
| | |{{ItemBorder|716|716|2}}{{ItemBorder|1899|1899|1}} | ||
| | |{{Item 1901}} | ||
|50 | |50 | ||
|75 | |||
|100 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20045}} | ||
| | |{{ItemBorder|721|721|1}}{{ItemBorder|1899|1899|1}} | ||
| | |{{Item 1902}} | ||
|100 | |100 | ||
|150 | |||
|200 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20046}} | ||
| | |{{ItemBorder|1827|1827|1}}{{ItemBorder|1855|1855|1}} | ||
| | |{{Item 1903}} | ||
|100 | |100 | ||
|150 | |||
|200 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20047}} | ||
| | |{{ItemBorder|1947|1947|1}}{{ItemBorder|1902|1902|1}}{{ItemBorder|1861|1861|1}} | ||
| | |{{Item 1904}} | ||
|100 | |100 | ||
|150 | |||
|200 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20048}} | ||
| | |{{ItemBorder|711|711|3}}{{ItemBorder|1827|1827|1}}{{ItemBorder|1855|1855|1}} | ||
| | |{{Item 1905}} | ||
|150 | |150 | ||
|225 | |||
|300 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20049}} | ||
| | |{{ItemBorder|720|720|1}}{{ItemBorder|1880|1880|1}} | ||
| | |{{Item 1906}} | ||
|150 | |150 | ||
|225 | |||
|300 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20050}} | ||
| | |{{ItemBorder|784|784|3}}{{ItemBorder|747|747|1}} | ||
| | |{{Item 1907}} | ||
|150 | |150 | ||
|225 | |||
|300 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20051}} | ||
| | |{{ItemBorder|739|739|2}}{{ItemBorder|714|714|2}} | ||
| | |{{Item 1908}} | ||
|250 | |250 | ||
|275 | |||
|300 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20052}} | ||
| | |{{ItemBorder|707|707|2}}{{ItemBorder|767|767|2}}{{ItemBorder|766|766|1}} | ||
| | |{{Item 1909}} | ||
|250 | |250 | ||
|275 | |||
|300 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20053}} | ||
| | |{{ItemBorder|767|767|2}}{{ItemBorder|763|763|1}} | ||
| | |{{Item 1910}} | ||
|250 | |250 | ||
|275 | |||
|300 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20054}} | ||
| | |{{ItemBorder|711|711|1}}{{ItemBorder|742|742|1}}{{ItemBorder|784|784|1}}{{ItemBorder|1880|1880|1}} | ||
| | |{{Item 1911}} | ||
|300 | |300 | ||
|350 | |||
|400 | |||
|- | |||
|{{Item 20055}} | |||
|{{ItemBorder|747|747|1}}{{ItemBorder|721|721|2}}{{ItemBorder|1947|1947|2}}{{ItemBorder|1899|1899|1}} | |||
|{{Item 1912}} | |||
|350 | |||
|425 | |||
|500 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20056}} | ||
| | |{{ItemBorder|761|761|1}}{{ItemBorder|721|721|2}}{{ItemBorder|1902|1902|1}} | ||
| | |{{Item 1913}} | ||
|350 | |350 | ||
|425 | |||
|500 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20057}} | ||
| | |{{ItemBorder|1791|1791|1}} | ||
| | |{{Item 1914}} | ||
|350 | |350 | ||
|425 | |||
|500 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20118}} | ||
| | |{{ItemBorder|1912|1912|1}}{{ItemBorder|2430|2430|1}} | ||
| | |{{Item 2522}} | ||
|350 | |350 | ||
|425 | |||
|500 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20058}} | ||
| | |{{ItemBorder|716|716|1}}{{ItemBorder|742|742|1}}{{ItemBorder|761|761|1}} | ||
| | |{{Item 1915}} | ||
|400 | |400 | ||
|450 | |||
|500 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20059}} | ||
| | |{{ItemBorder|716|716|1}}{{ItemBorder|752|752|2}}{{ItemBorder|724|724|1}} | ||
| | |{{Item 1916}} | ||
|450 | |450 | ||
|475 | |||
|500 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20122}} | ||
| | |{{ItemBorder|1914|1914|1}}{{ItemBorder|2445|2445|1}} | ||
| | |{{Item 2523}} | ||
|450 | |||
|475 | |||
|500 | |||
|- | |||
|{{Item 20131}} | |||
|{{ItemBorder|1903|1903|1}}{{ItemBorder|1906|1906|1}}{{ItemBorder|720|720|1}}{{ItemBorder|1855|1855|1}} | |||
|{{Item 2733}} | |||
|450 | |||
|475 | |||
|500 | |500 | ||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20111}} | ||
| | |{{ItemBorder|1903|1903|1}}{{ItemBorder|1899|1899|1}}{{ItemBorder|1902|1902|1}} | ||
| | |{{Item 1989}} | ||
|500 | |||
|525 | |525 | ||
|550 | |||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20126}} | ||
| | |{{ItemBorder|1911|1911|1}}{{ItemBorder|2439|2439|1}}{{ItemBorder|2520|2520|1}} | ||
| | |{{Item 2524}} | ||
|500 | |||
|525 | |||
|550 | |550 | ||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20112}} | ||
| | |{{ItemBorder|725|725|1}}{{ItemBorder|1904|1904|1}} | ||
| | |{{Item 1990}} | ||
|525 | |||
|550 | |||
|575 | |||
|- | |||
|{{Item 20113}} | |||
|{{ItemBorder|1899|1899|1}}{{ItemBorder|1907|1907|1}}{{ItemBorder|1904|1904|2}} | |||
|{{Item 1991}} | |||
|550 | |||
|575 | |||
|600 | |||
|- | |||
|{{Item 20132}} | |||
|{{ItemBorder|711|711|3}}{{ItemBorder|790|790|1}}{{ItemBorder|1911|1911|2}}{{ItemBorder|747|747|1}} | |||
|{{Item 2735}} | |||
|550 | |||
|575 | |||
|600 | |600 | ||
|- | |- | ||
| | |{{Item 20114}} | ||
| | |{{ItemBorder|765|765|2}}{{ItemBorder|1925|1925|2}}{{ItemBorder|1913|1913|2}}{{ItemBorder|739|739|3}}{{ItemBorder|1989|1989|1}} | ||
| | |{{Item 2008}} | ||
|600 | |600 | ||
|625 | |||
|650 | |||
|- | |- | ||
|{{Item 20115}} | |||
|{{ItemBorder|2009|2009|1}}{{ItemBorder|2008|2008|4}}{{ItemBorder|728|728|4}}{{ItemBorder|767|767|5}} | |||
|{{Item 2010}} | |||
|600 | |||
|625 | |||
|650 | |||
|- | |||
|{{Item 20133}} | |||
|{{ItemBorder|2733|2733|3}}{{ItemBorder|1914|1914|2}}{{ItemBorder|784|784|1}}{{ItemBorder|1899|1899|2}} | |||
|{{Item 2734}} | |||
|600 | |||
|650 | |||
|700 | |||
|} | |} | ||
==Crafted Items== | ==Crafted Items== | ||
{ | {{Item 1859}}{{Item 1899}}{{Item 1858}}{{Item 1938}}{{Item 1947}}{{Item 1948}}{{Item 1949}}{{Item 1900}}{{Item 1901}}{{Item 1902}}{{Item 1903}}{{Item 1904}}{{Item 1905}}{{Item 1906}}{{Item 1907}}{{Item 1908}}{{Item 1909}}{{Item 1910}}{{Item 1911}}{{Item 1912}}{{Item 1913}}{{Item 1914}}{{Item 2522}}{{Item 1915}}{{Item 1916}}{{Item 2523}}{{Item 2733}}{{Item 1989}}{{Item 2524}}{{Item 1990}}{{Item 1991}}{{Item 2735}}{{Item 2008}}{{Item 2010}}{{Item 2734}} | ||
Revision as of 10:26, 30 December 2017
Recipes
Name | Materials | Output | Gold | Green | Grey |
---|---|---|---|---|---|
1 1 |
0 | 50 | 100 | ||
1 1 |
0 | 50 | 100 | ||
1 1 1 |
0 | 50 | 100 | ||
1 2 |
0 | 50 | 100 | ||
1 |
0 | 5 | 10 | ||
1 |
10 | 15 | 20 | ||
1 1 |
20 | 30 | 40 | ||
3 1 1 |
50 | 75 | 100 | ||
2 1 |
50 | 75 | 100 | ||
1 1 |
100 | 150 | 200 | ||
1 1 |
100 | 150 | 200 | ||
1 1 1 |
100 | 150 | 200 | ||
3 1 1 |
150 | 225 | 300 | ||
1 1 |
150 | 225 | 300 | ||
3 1 |
150 | 225 | 300 | ||
2 2 |
250 | 275 | 300 | ||
2 2 1 |
250 | 275 | 300 | ||
2 1 |
250 | 275 | 300 | ||
1 1 1 1 |
300 | 350 | 400 | ||
1 2 2 1 |
350 | 425 | 500 | ||
1 2 1 |
350 | 425 | 500 | ||
1 |
350 | 425 | 500 | ||
1 1 |
350 | 425 | 500 | ||
1 1 1 |
400 | 450 | 500 | ||
1 2 1 |
450 | 475 | 500 | ||
1 1 |
450 | 475 | 500 | ||
1 1 1 1 |
450 | 475 | 500 | ||
1 1 1 |
500 | 525 | 550 | ||
1 1 1 |
500 | 525 | 550 | ||
1 1 |
525 | 550 | 575 | ||
1 1 2 |
550 | 575 | 600 | ||
3 1 2 1 |
550 | 575 | 600 | ||
2 2 2 3 1 |
600 | 625 | 650 | ||
1 4 4 5 |
600 | 625 | 650 | ||
3 2 1 2 |
600 | 650 | 700 |